Diğer

Çatı Metal Kaplama

Çatı metal kaplama, geleneksel çatı kaplama malzemelerinin stilini ve çarpıcı güzelliğini daha güçlü, dayanıklı ve uzun ömürlü olarak sunmaktadır. Yapıları mükemmel bir şekilde tamamlayan hem şık hem avantajlı bir yatırımdır. Bir yapının çeşitli iklim şartlarına, üzerine gelen yağmur, dolu, kar, güneş ışığı gibi etkenlerden korumak için su geçirmez ve dış etkenlere karşı dayanıklı malzemeler ile yapılan örtüye çatı kaplaması denir. Kaplamada bir çok malzeme kullanılır. Bunlardan biri olan metal çok daha uzun ömürlü olması, istenilen şekil boyutta imalatının bulunması dolayı sıkça tercih edilir.  fiyatları diğer çatı kaplama şekillerine göre daha pahalıdır fakat uzun vadede kendini amorti eden bir yapıdır. Kullanılan  malzeme ve doğru uygulama ile sağlam ve uzun ömürlü çatılar yapılabilir.

Çatı Metal Kaplama

Metal Çatı Kaplama Malzemeleri

  • Bakır kaplama: Bakır olmasından dolayı renk seçeneği bulunmayan bu ürün, özelliğini kaybetmeden ilk günkü gibi kalır. Bakım ve onarım gerektirmez.
  • Alüminyum  Kaplama: Yapımı kolay ve hızlı olan alüminyum kaplı çatılar, bakır kaplama çatılar kadar sağlam ve dayanıklı değillerdir. Farklı renklerde yapılabilir.
  • Titanyum  Kaplama: Doğa dostu olan titanyum kaplı çatılar geri dönüştürülebilirdir. Diğer türlerine göre daha dayanıklıdır. Renk seçeneği bulunur.

Çatı Metal Kaplama

Metal Çatının Avantajları

çatı kaplamanın avantajları şunlardır;

  • Metal bir çatının maliyeti diğer çatı kaplama malzemelerine göre daha yüksek olsa da, kalıcı bir yatırımdır.  en az bakımla 50 yıldan daha uzun süre dayanabilir.
  • Uygun şekilde inşa edilmiş bir metal  kaplama çok çeşitli iklim şartlarına dayanabilir. Yapıları aşırı sıcaklıklara, yüksek rüzgarlara, doluya, deniz havasına ve hatta yangına karşı koruyabilir.
  •  neredeyse %100 geri dönüştürülebilirdir. Metal çevre dostu ve sürdürülebilir bir çatı kaplama malzemesidir.
  •  bir binanın uzun vadeli enerji kullanımını önemli ölçüde azaltabilir. Metal, mevcut enerji verimliliği en yüksek  kaplama malzemelerinden biridir ve kış aylarında mükemmel yalıtım sağlayabilir.

Galeri

Çatı Metal Kaplama Çatı Metal Kaplama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu