Diğer

Burcunuza Göre Dekorasyon Fikirleri

Burcunuza göre dekorasyon fikirleri; denizcilerin gemilerine bir zamanlar yıldızlar rehberlik ediyorlardı. Astrologlar, bir kişinin mizacının ve yeteneklerinin sadece doğduğu takımyıldız tarafından belirlenebileceğini iddia ediyor. Dolayısıyla, bu harikalığın evlerimizi dekore etmede bize rehberler edebileceğini düşünmek çok da zor değil. Odalarınızı yıldızlardan gelen girdilerle nasıl döşeyeceğiniz ve tasarlayacağınızla ilgili bazı fikirler hazırladık.

Kovalar hava burçlarından biridir, yani entelektüel olarak keskinlerdir. Ayrıca azimli ve inatçılardır. Kendi tarzlarına iyi adapte oldukları için cesur giyinme eğilimindedirler ve başkalarının ne düşündüklerini pek umursamazlar. Kovalar kendileriyle çok zaman geçirdikleri için kendilerine ait bir köşe veya okuma köşesi olması kaçınılmazdır. Tuhaf veya nasıl olduğunun önemi olmaksızın kişisel zevklerini yansıtması önemlidir.

Balık: 20 Şubat – 20 Mart

Balıklar su ile ilişkilidir. Akışkan ve akıcı demek onları tanımlayabilir. Yaratıcı, sanatsal ve hassas olan balıklar, hayal güçlerinde başka dünyaları canlandırabilirler. Aynı zamanda balıklar sezgiseldir. Balıklar diğer insanların üzüntülerini hissettiklerinde bu yükü sırtlamak isterler. Balıklar mor renk ailesindeki leylak rengi ve menekşe rengi ile bağlantılıdır. Bu tonlar onlar için hem yatıştırıcı hem de canlandırıcıdır.

Koç: 21 Mart – 20 Nisan

Koç, ateş burçlarından birisidir. Bu nedenle tutku, cesaret ve kararlılığa sahiptir. Bu nedenle ilişkilendirilen rengin göz kamaştırıcı, dinamik ve dikkatinizi çeken kırmızı olması şaşırtıcı değildir. Son derece organize ve aktif olan Koç burcunda doğanlar, bu güçlerden yararlanmak için evlerini kendileri planlamak isterler. Ev veya ofislerinde kendilerini rahatlatacak kırmızı rengini bulundurmak onların daha azimle çalışmasını sağlayabilir.

Size Özel Başlıklar

Boğa: 21 Nisan – 21 Mayıs

Boğa burçları en kötü günlerinde inatçı, ancak ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak güvenilir ve kararlıdırlar. Genellikle Boğa burçları rahatlıklarına düşkün insanlardır. Büyük boy bir kanepe, derin minderler ve rahat döşemenin yanı sıra kalın tüylü halılar ve nötr her şeyle uyumlu renk şemaları içeren oturma odalarını severler.

İkizler : 22 Mayıs – 21 Haziran

İkizler en zor iç tasarım müşterileri olabilir. İkiz burçları kişiliklerinin iki farklı yanı vardır. Ciddi olduğu kadar sosyal olabilirler. Bir dakika da parti hayatı kafasına girip diğer dakikalar emekli modunda yaşayabilirler. Bu sebeple evleri de bu ikili doğayı yansıtmalıdır. Yumuşak çarşaflar ve rahat yastıklar ile konforlu odalar oluşturmaya çalışın. Odalarınızı tasarlarken iki farklı stil oluşturmaya çalışabilirsiniz.

Yengeç : 22 Haziran – 22 Temmuz

Yengeç burcu olanlar, bulmacalar, oyun geceleri, aile ve arkadaşıyla film izleme, sanat ve ev temelli hobilerden hoşlanırlar. Misafir ve arkadaş ağırlamayı severler. Başkalarının kendilerini rahat hissedecekleri ve onlara daha iyi hizmet etme alanlarının olduğu huzurlu ve uyumlu ev isterler. Son derece sezgisel olan bu insanlar, bir arkadaşının ihtiyaçlarını önceden tahmin edebilirler. Yengeç burçları yemekli misafirliklerde açık mutfak oluşturmayı ve rahatlık alanında çalışmayı severler.

Burcunuza Göre Dekorasyon Fikirleri

Aslan: 23 Temmuz – 21 Ağustos

İnsanlar, sıcak ruhları ve sevinçlerinden dolayı Aslan burçlarından etkilenebilirler. Güneş tarafından yönetilen ve güçlü aslanı sembolize eden Aslan burcu insanları komuta, kontrol ve doğuştan gelen lider özellikleri olabilir. Ayrıca ev dekorasyonu ve zevklerinde abartılı ve çevrelerinde lükstür. Bu yüzden evleri muhteşem ve göz alıcıdır. Konuklarınızın dikkatini çekmek için alışılmadık tablolar asabilir veya heykeller kullanabilirsiniz.

Başak: 22 Ağustos – 23 Eylül

Başak burçları pratik, utangaç ve dikkatlidirler. Bu özellikleri onları sadık birer arkadaş yapar. Giysiler ve süslemelerden hoşlanırlar. Başaklar, bir rutin içerisinde çalışmaktan zevk aldıkları için dünyaya bakışları analitik ve keskin tarzlarını yansıtmalıdır. Bir Başak burcunun çamasır odası büyük olasılıkla son derece organize edilmiş ve maksimum verimlilik içerisinde düzenlenmiştir. Evinizde fazlaca depolama alanlarına ihtiyaç duyabileceği için bol miktarda raf ekleyebilirsiniz.

Burcunuza Göre Dekorasyon Fikirleri

Terazi: 24 Eylül – 23 Ekim

Ekip işlerinde uyumlu, barışçıl olan Teraziler yalnız kalmaktan nefret ederler. Hava burçlarından biri olan Teraziler, keskin zihinlere ve etkileyici zekaya sahiptirler. Nicelikten çok niteliği takdir ederler. Denge ve simetri de Terazi burçları için önemlidir. Bu nedenle geleneksel mobilya düzenleri eşleşen sandalyeler ve odadaki uyumlu renklerden Terazi burçlarını rahatlatır.
Burcunuza Göre Dekorasyon Fikirleri

Akrep: 24 Ekim – 22 Kasım

Dönüşüm ve yenilenmenin cüce gezegeni Pluto tarafından yönetilen Akrep burçları son derece bağımsız, becerikli ve cesurlardır. Doğuştan liderlerdir. Akrepler kolayca para kazanma eğilimindedirler. Ancak evlerine gösterişli ve pahalı şeyler alma konusunda o kadar istekli değildirler. Odaları zevkli ama abartılı değildir. Genellikle bulundukları yerlerin en ince ayrıntısına bakarlar. Bu sebeple kendi yaşamlarında da en ince ayrıntılara gösterdikleri titizlik dışarıya yansımaktadır.
Burcunuza Göre Dekorasyon Fikirleri

Yay: 23 Kasım – 22 Aralık

Dışa dönük olan Yay burçları genellikle bağımsız ve macera tutkunlarıdır. Değişime açık insanlardır. Evleri sürekli değişmekte ve gelişmektedir. Bağımlılıktan çekinebilirler. Can sıkıntısından nefret ederler, bu sebeple iyi gezginlerdir. Genellikle çevrelerini değiştirirler. Nötr iç mekanları daha fazla tercih ederler. Hatırası olan eşyaları daha kolay değiştirebilir kolayca evlerinde yenilikler yapabilirler.
Burcunuza Göre Dekorasyon Fikirleri

Oğlak: 23 Aralık – 20 Ocak

Oğlak burcu olanlar sorumlu ve disiplinlidir. Geleneksel değerlere saygı göstermeye çalışırlar. Genellikle aile onlar için önemlidir ve bunu evlerine yansıtırlar. Güzel bir mutfak, büyük bir oda, bazıları yemek yerken, bazıları ödev yaparken, tüm ailenin birlikte yaşamasından hoşlanırlar. Ciddiyetle hareket eden Oğlak burçları, televizyonları duvarın neresine yerleştireceğinden, küçük eşyaların nerede saklanacağına kadar her ayrıntıyı düşünebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu