Ev Dekorasyonu

Bohem Tarz Ev

Bohem tarz ev, Fransa’ya özgü bir akım olmakla birlikte tüm dünyaya yayıldığı açıkça görülmektedir. Bu tarz evlerde yapılan dekorasyonlarda dağınıklığın ön planda olduğunu söylemek mümkün. Ancak dağınık bir dekorasyon olmasına rağmen oldukça canlı ve bir o kadar da göz alıcı sonuçlara ulaşılabilmektedir. Bu bağlamda öncelikle bohem tarzının örneklerini incelemeniz doğru olacaktır. Bohem tarz ev Bohem tarzı ev dekorasyon örneklerine bakıldığı zaman genellikle bir rengin neredeyse her tonundan yararlanıldığı fark edilmektedir. Yastık, halı, perde ve aksesuar renkleri birbirleri ile adeta uyum içinde olabilmektedir. Buradaki en önemli nokta dağınık düzenin yakalanmasıdır. Yanlış dağınıklığın uygulanması sonucunda ciddi karmaşıklıklar ortaya çıkabilmektedir.

Bohem tarz ev

Bohem Tarzda Kullanılan Renkler Nelerdir?

Dekorasyon alanında bohem tercih edilmesi halinde bohem tarz salon örnekleri gibi pek çok örnek dekorasyon incelenmektedir. Belli başlı renklerin hakim olduğu bu dekorasyonlarda, doğru tekniklerin kullanılmasına bağlı olarak farklı renkler de kullanılabilmektedir. Burada önemli olan detay, göçebe stilinin modern bir şekilde yansıtılması olacaktır.

Bohem tarz ev

  • Pastel renkler
  • Canlı renkler
  • Kontrast renkler
  • Mat renkler
  • Parlak renkler

Bu şekilde kullanılan renklerle birlikte oldukça modern bir bohem tarzı yakalanabilmektedir. Pek çok örnek incelendiğinde ise kahverengi ve beyaz renklerin bu alanda hakim olduğu görülebilmektedir. Aynı zamanda kızıl tonların ve sarı tonlarının da bohem tarzına uygun yapılacak dekorasyonlarda tercih edildiğini söylemek mümkün olacaktır.

Bohem tarz ev

Bohem Tarz Dekorasyonlarda Aksesuar Seçimi

Bohem tarz dekorasyon denildiği zaman akla ilk gelenler arasında aksesuarlar yer almaktadır. Bu alanda yapılacak dekor işlemlerinde aksesuar seçimi de oldukça önemlidir. İsteğe bağlı olarak salonun veya evin herhangi bir bölümünün bohem tarzda dekore edilmesinin ardından aksesuar seçimi ile ortaya çıkacak sonuç tamamlanmaktadır.

Bohem tarz ev

Size Özel Başlıklar

Göçebe hayatını anlatan bu yönde esintiler barındıran bohem tarz, aksesuar seçiminde saksı bitkileri ile ön plana çıkmaktadır. Özellikle bohem tarzı ev dekorasyon çalışmaları arasında beyaz saksılı bitkilerin ön plana çıktığını söylemek mümkün olacaktır. Bunun dışında bohem tarzını yansıtan biblolar veya tablolar da tercih edilebilmektedir. Aksesuar konusunda ışıklandırma durumuna da dikkat ettiğiniz takdirde alacağınız sonuç daha verimli olacaktır.

Galeri

Bohem tarz ev Bohem tarz ev Bohem tarz ev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu