Ev DekorasyonuSalon

Bir Salonda Neler Olmalı?

Bir salonda neler olmalı? Evlerimizin en özel ve değerli yaşam alanlarından biri olmakla beraber misafirlerimizi ağırladığımız evdeki tek yerdir salon. Peki salon dekorasyonu yaparken nelere dikkat etmeli, salon dekorasyonu nasıl yapılmalı işte sizlere ilham verecek ve evinizde mükemmel bir salon dekorasyonu oluşturmanıza yardımcı olacak 10 fikirden yararlanabilirsiniz.

Mükemmel Bir Salon Dekorasyonu İçin Olması Gereken 10 Unsur

1. Duvar Tabloları

Salonunuzu süslemenin en iyi yollarından biri, evinizin bir duvarına belirgin bir şekilde asılı duran soyut sanatın güzel manzaralarının resimleri kullanılmasıdır.

 

2. Güzel Bir Halı

Tek bir halı bir oturma odasında çok şey yapabilir. Büyük bir halı çirkin veya eski bir zemini gizlemekle birlikte mobilyalar arasında tutarlılık da sağlar.

 

3. Ahşap Sandalyeler

Salonunuzda klasik bir dokunuş istiyorsanız, salon dekorasyonunuz da gerçek bir koleksiyon nesnesi olabilecek antik bir sandalyeyi yerleştirebilirsiniz.

 

4. Taş Duvar

Duvardaki taşlar dayanıklıdır ve odanın tasarımına doğal bir görünüm getirir.

 

5. Bitkiler / Çiçekler

Doğal elementler dekorasyonda kullanmak için daima iyi bir seçimdir. İç dekorasyona tazelik ve renk getiren bitkiler, oturma odasının tasarımında çok önemlidir.

 

6. Perdeler

Evinizin görünümü salon da seçtiğiniz perdeler ile belirlenir. Görüntü açısından oldukça zarif ve işlevseldir. Yaz aylarında güneş ışınlarından korurlar ve odaların her zaman hoş görünmesini sağlarlar.

 

7. Orta Sehpa

Salonun ortasındaki bir sehpa, iç dekorasyonda birleşim yaratmak için çok önemlidir. Salonunuza özel tasarım ve çok fonksiyonlu bir sehpa yerleştirerek daha yaratıcı olun!

 

8. Renkli döşeme kumaşları

Koltuklarda renkli bir kumaş döşemesi kullanmak, salonunuzu daha eğlenceli hale getirmenin yollarını arıyorsanız harika bir fikirdir.

 

9.Renkli Yastıklar

Salonunuzu süslemek için fazla para harcamak istemiyorsanız renkli yastıklarla gerçek bir etki yaratabilirsiniz. Salondan etkileyici bir dekorasyon elde etmek için farklı ebat, renk ve desenlerden farklı yastıklar seçin.

10. Aydınlatma

Oturma odasında hijyenik şık bir atmosfer yaratmak istiyorsanız fantezi tarz ışıklar da iyi bir seçenektir. Özellikle modern askılı avizeler oturma odasında kusursuz bir stil oluşturur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu