Mutfak

Beyaz Mutfak Dolabına Ne Renk Fayans

beyaz mutfak dolabına ne renk fayans, Mutfaklarda birçok farklı dolap rengi bulunur, bu dolap renklerinden beyaz mutfak dolabına ne renk fayans uygundur? mutfaklarda sade ve kullanışlı dolap renkleri tercih eden ev sahipleri genellikle beyaz mutfak dolaplarını kullanmaktadır. Mutfak içerisinde sade, şık ve canlı görüntü sağlayan bu dolapların ön plana çıkması ve uyum sağlanması için duvar fayansları ve tezgah renkleri de çok önemlidir.

Beyaz Mutfak Dolabına Ne Renk Fayans

Tezgah renkleri genellikle yapı bakımından mermer ve granit tercih edildiği için koyu ve açık renklerde görülen değişim çok fazla renk uyumsuzluğu oluşturmaz. Ancak dolap renklerini ön plana çıkaran asıl unsur mutfak fayansları olarak bilinir. Fayanslar yapı bakımından değişime uğramaktadır. Mutfak fayans çeşitleri her birinde farklı renk tercihi önerilebilir. İşte mutfak fayans çeşitleri şunlardır;

  • Sade tek renk fayanslar
  • Desenli fayanslar
  • Tuğla biçimli fayanslar

Beyaz Mutfak Dolabına Ne Renk Fayans

Sade Tek Renk Fayanslar

Sade renkte şık dolapları ön plana çıkaran fayanslar genellikle dolaplar gibi sade olan duvar fayansları ile görülmektedir. Sade renkte fayansların beyaz, krem rengi ve bej rengi gibi açık tonlarda olması dolap renk uyumu açısından doğru olabilmektedir. Koyu renkteki mutfak fayansları genellikle beyaz dolap ile tercih edilmez. Çoğunlukla ahşap ve koyu tonda çok daha hoş bir görüntü yaratmaktadır.

Beyaz Mutfak Dolabına Ne Renk Fayans

Desenli Fayanslar

Mutfak fayansları arasında en farklı yapıda olan fayans çeşitleridir. Üzerinde motif bulunan bu fayanslarda kimi zaman çiçek desenleri, şekiller ya da sadece 2 farklı renkte sıralı dizilmiş taşlardan hazırlandığı görülmektedir. Renk bakımından ise beyaz mutfak dolabına mozaik renkte fayanslar, gri beyaz mutfak fayansları ya da koyu renkte motiflerin yer aldığı kahverengi, gri, lacivert ve nadirde olsa kırmızı renkte desenli fayanslar tercih edilebilir.

Beyaz Mutfak Dolabına Ne Renk Fayans

Size Özel Başlıklar

Tuğla Biçimli Fayanslar

Tuğla fayans tasarımı mutfak tezgah arası fayans modelleri arasında en bilinenidir. Oldukça şık bir görüntü yaratan bu fayanslar tuğla desenine benzer bir yapıya sahiptir. Tuğla desenli mutfak fayansları ise genellikle aynalı fayans olarak bilinen saydam renkli, beyaz, gri ve dolap yapılarına göre tuğla rengi fayanslar olarak tercih edilebilir. Bu fayanslar mutfağa hoş bir renk katacaktır.

Galeri

Beyaz Mutfak Dolabına Ne Renk FayansBeyaz Mutfak Dolabına Ne Renk Fayans Beyaz Mutfak Dolabına Ne Renk Fayans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu