Mutfak

Beyaz Mutfak Dolabına Hangi Renk Tezgah Olur?

Beyaz mutfak dolabına hangi renk tezgah olur sorusu özellikle ev hanımları tarafından sık sık sorulmakta ve cevap aranmaktadır. Mutfaklar evin en çok önem verilen bölümlerinden biridir. Bu nedenle ev sahipleri mutfaklarında renk uyumunu sağlamak istemektedirler. Mutfak dolabı ve mutfak tezgahı arasında da renk uyumunun sağlanması büyük önem arz etmektedir. Beyaz mutfak dolabına hangi renk tezgah olur Beyaz mutfak dolabının altına birçok renkte tezgah güzel bir görüntü sunacaktır. Bu renkler beyaz, gri ve antrasit renkleridir. Özellikle antrasit rengi beyaz renk ile birlikte mükemmel bir uyum sunmaktadır. Ayrıca diğer mutfak eşyalarının renkleri de mutfak dolabının rengine uyumlu olmalıdır. Örneğin bulaşık makinesi satın alırken de antrasit rengini tercih edebilirsiniz.

Beyaz mutfak dolabına hangi renk tezgah olur

Beyaz Mutfak Hangi Renklerle Kombine Olur?

Mutfağında beyaz renkleri yoğunlukla kullanan ev sahipleri beyaz mutfak hangi renklerle kombine olur sorusunu sormakta ve fikir sahibi olmak istemektedirler. Mutfağınızın duvar boyası, dolapları ve halıları beyaz renkte ise alacağınız mutfak eşyalarında ve beyaz eşyada zıt renkleri tercih ederek mükemmel bir uyum yakalamanız mümkün olmaktadır.

Beyaz mutfak dolabına hangi renk tezgah olur

Antrasit, gri ve mat siyah renkleri beyaz bir mutfak ile birlikte harika görüntüler sunabilmektedir. Özellikle son dönemlerde antrasit rengindeki beyaz eşyalar oldukça popülerdir. Siz de beyaz eşya tercihinizi antrasit renginden yana kullanarak mutfağınızın dışarıdan bakıldığında daha hoş görünmesini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Ayrıca zıt renklerin bir arada kullanımı da büyük bir uyum sağlamaktadır.

Beyaz mutfak dolabına hangi renk tezgah olur

Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Beyaz mutfak dekorasyonu konusunda dikkat etmeniz gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Mutfağınızda beyaz renkler baskın ise dekoratif ürün seçimi yaparken zıt renkteki ürünleri tercih etmeniz mutfağınızda uyumu yakalayabilmenize yardımcı olacaktır. Örneğin raf seçimini yaparken gri ve tonlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca mutfak masasının üzerine koyacağınız saksı ve pembenin tonlarına sahip olan bir çiçek de mutfağınızda güzel bir görüntü sunacaktır.

Beyaz mutfak dolabına hangi renk tezgah olur

Size Özel Başlıklar

Mutfak dolabı seçimi yaparken de beyaz ile uyumlu olabilecek renkleri tercih etmelisiniz. Örneğin antrasit renkte bir mutfak dolabı mutfağınız için gayet hoş olacaktır. Tabi bu uyumları yakalayabilmeniz için mutfağınızın içerisinde bulunan diğer eşyaların rengini de göz önünde bulundurmalısınız.

Galeri

Beyaz mutfak dolabına hangi renk tezgah olur Beyaz mutfak dolabına hangi renk tezgah olur

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu