Ev DekorasyonuYaşam Tarzı

Bej Rengi Ev Dekorasyon Fikirleri

Bej rengi ev dekorasyon fikirleri ev dekorasyonlarında en sık kullanılan nötr renklerden biridir. Bej rengi, tatbik edildiği alanlarda ferah bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Her türlü renk ile kombini yapılabilen bej rengi, ev dekorasyonlarında hem klasik, hem de modern tarzlara uyum sağlayan güzel bir renktir. Evin her bölümünde ve geniş alanlarda kullanıma uygun olan bej rengi koltuk takımlarında, duvar boyalarında, halılarda tercih edilebilir. Ayrıca mutfak dekorasyonlarında sıklıkla tercih edilen renklerden biridir.

Bej Rengi Nedir?

Bej Rengi Ev Dekorasyon Fikirleri

Bej rengi, sarıya çalan gri renk olarak tanımlanmakta olup, Fransızca koyun yününün rengi olan ‘’beige’’ sözcüğünden, Türkçeye bej olarak gelmiştir. Bej rengi ev dekorasyonlarında, nötr bir renk olması sebebiyle en çok kullanılan renklerdendir. Dekorasyonlarda asalet ve zariflik arayanların tercih ettiği bir renk olan bej rengi, açık ve koyu her türlü renk tonları ile uyum sağlayabilmektedir.

Bej ve bej renginin tonları, kullanıldıkları alanların mimarisine ve ışığına bağlı olarak sarı, gri, krem ve kahverengi tonlarına dönebilen bir renktir. Bej rengi, her türlü renk geçişine kolaylıkla fırsat vermektedir. Kırmızı, siyah, beyaz, turkuaz ve pembe gibi iddialı renklere uygun olan renk geçişlerini bej rengi kolaylıkla yapabilmektedir.

Bej Rengi Koltuk Takımı

 

Bej rengi koltuk takımı, oturma grupları arasında en popüler olan renklerden biridir. Özellikle dar alanların daha ferah gözükmesini sağlayan bej rengi, koltuk takımlarında kullanıldığı zaman diğer dekorasyon parçalarının da güçlü renklerden oluşmasına olanak vermektedir. Bej rengi koltuk takımları ile sarı, turuncu, siyah, yeşil ve mavi renklerinden oluşan kanepe yastıkları, berjerler ve diğer dekorasyon malzemeleri büyük uyum sağlamaktadırlar.

Bej Rengi Boya

Bej Rengi Ev Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyonlarında duvarların bej rengi olması, açık bir ton olması sebebiyle, dekorasyonda kullanılacak olan diğer parçalar içinde çok uyumlu bir zeminin oluşmasını sağlamaktadır. Duvarlarda bej rengi düz ve tek renk olarak kullanılabilir. Desenli duvar boyaları ve desenli duvar kağıtları ile de tatbik edildiği alanlara büyük bir ferahlık ve hoş bir görünüm vermektedir.

Size Özel Başlıklar

Aynı zamanda duvar üzerine her türden dekorasyon malzemesinin ve tabloların asılmasına da, her türlü renge uyum sağlaması açısından olanak vermektedir. Duvarlarda bej renkli boyaların tercih edilmesi, mekanların daha doğal ve modern görünümde olmasını sağlamakta ve her zaman iyi bir alternatif olmaktadır.

Bej Rengi Halı

Bej Rengi Ev Dekorasyon Fikirleri

Halı seçimlerinde bej renginin tercih edilmesi, zeminlerin ferah görünmesini sağlar. Bunun yanı sıra, güçlü renklerden oluşan diğer dekorasyon malzemelerinin daha şık görünmesine de katkı sağlamaktadır. Açık, şık ve nötr bir renk olan bej rengi, sıcak ve canlı renklerle büyük bir kontransın oluşmasına yardımcı olmaktadır. Bej rengi ev dekorasyon fikirleri halı ile kırmızı, mavi, turuncu ve siyah gibi renklerden oluşan diğer dekorasyon parçalarıyla beraber, çok hoş bir görünüm elde etmek mümkün olmaktadır.

Bej Rengi Mutfak Dolabı

Bej Rengi Ev Dekorasyon Fikirleri

Mutfak dolaplarında bej renginin tercih edilmesi, mutfak tasarımlarında en sık yer alan detay olmaktadır. Bej rengi mutfak dolapları, modern ve klasik çizgiye sahip olan mutfak dekorasyonlarına büyük uyum sağlamaktadır. Bej rengi mutfak dolabı, özellikle dar olan mutfakların daha ferah ve geniş görünmesinde etkili olmaktadır.

Dar alanlara genişlik veren bej rengi, mutfak dekorasyonlarında en çok tercih edilen renklerden biri olmayı günümüzde de sürdürmektedir. Aynı zamanda en geniş alana sahip olan mutfak dolaplarının bej rengi olması, kullanılan diğer mutfak dekorasyonu parçalarının da, her renk tonundan rahatça seçilebilmesine olanak tanımaktadır. Zıt renklerle bejin uyumu her zaman daha kolay olmaktadır.

Bej Rengi Ev Dekorasyon Fikirleri

Bej Rengi Ev Dekorasyon Fikirleri

Bej Rengi Ev Dekorasyon Fikirleri

Bej Rengi Oturma Odası Dekorasyon Modeli

Bej Rengi Ev Dekorasyon Fikirleri
Bej Rengi Banyo Dekorasyon Modeli

Bej Rengi Ev Dekorasyon Fikirleri

Bej Rengi Duvar Boya Tasarımı

Bej Rengi Ev Dekorasyon Fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu