Yatak Odası

Baza Yatak Gıcırtısı Nasıl Geçer ?

Baza Yatak Gıcırtısı Nasıl Geçer ? İyi bir uyku için kullandığımız yataklar, bazı zamanlarda çok fazla gıcırdayarak ses çıkartmaktadır. Bu durum, uyku kalitesini tamamen etkilemekte ve sabahları daha yorgun kalmamıza neden olmaktadır. Yatak gıcırtısı nasıl giderilir ? Konusunda araştırma yapan bireyler, öncelikle sorunun nereden kaynaklandığını bulmalıdır. Zira yatakların gıcırdamasının yalnızca bir nedeni olmayabilir.

Baza gıcırtısı nedenini bulabilmek için öncelikle sorunun kaynağını bulmanız gerekir. Yatak kısmını bazadan ayırmalı ve farklı bir zemine koymalısınız. Daha sonra bazayı elinizle sarsmalı ve ses gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. Eğer ses bazadan geliyorsa, yatağınızda herhangi bir sorun yok demektir. Bazayı kontrol ettikten sonra ses olmadığını fark ettiyseniz, yatağın üzerine oturup bir sorun var mı diye kontrol etmelisiniz.

Baza Gıcırdaması Nasıl Geçer ?

Baza Yatak Gıcırtısı Nasıl Geçer ?

Yatak gıcırdaması sorunu yaşıyorsanız, daha önce de belirttiğimiz gibi yatağın kendisini ve bazayı kontrol etmeniz gerekmektedir. Yatağın yaylarında sorun varsa, her hareketinizde gıcırdama sesini duyabilirsiniz. Bazada bir sorun varsa, gevşemiş bir tahta ya da vida bu sesi çıkartıyor olabilir.

Baza Yatak Gıcırtısı Nasıl Geçer ?

Baza gıcırdaması çözüm için gevşeyen vidaları tornavida yardımıyla sıkmalısınız. Eğer sorun vidalarda değilse, bazanın iskeletinde bir sorun vardır. Baza tahtalarının yerine oturmaması durumunda, üstüne her ağırlık geldiğinde ses çıkacaktır. Baza tahtalarındaki sorunu gidermek için ise tahtaların kenarına bez veya sünger koyarak sesi engelleyebilirsiniz. Eğer ses demirlerden geliyorsa, çok az miktarda yağ sürerek gıcırtıyı engelleyebilmeniz mümkündür.

Yatak Gıcırdaması Nasıl Geçer ?

Baza Yatak Gıcırtısı Nasıl Geçer ?

Bazanın haricinde, ses yatağın süngerinden de geliyor olabilir. Çoğunlukla içerisinde yay olan yataklarda, zaman içerisinde gıcırdama problemi baş gösterebilmektedir. Bu durumda, yatağın içerisindeki yayları kontrol etmeli ve gerekiyorsa yağlamalı veya değiştirmelisiniz. Yatağınızın her kısmına elinizle baskı uygularsanız, gıcırtının neden olduğu yayı tespit edebilirsiniz.

Baza yatak gıcırtısı nasıl geçer konusunda araştırma yapan bireyler, yatak gıcırtısını oluşturan yayı yağlayarak sorunu giderebilmektedir. Ancak yaylar, yatağın iç kısmında yer aldığı için yatağın içini açmanız gerekecektir. Bu konuda kendinize güvenmiyorsanız, bir ustadan yardım alabilirsiniz. Zira içi açılan yatağın geri kapatılabilmesi için güçlü zımbaların kullanılması gerekecektir. Yatak odası için perde önerilerini inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu