Banyo

Banyo Tadilatı

Yıllardır aynı banyoyu kullanmaktan sıkılmış ve banyo tadilatı yapmak istiyor olabilirsiniz. Farklı banyo dekorasyonları yapmak için fikir edinerek, şık bir banyoya sahip olmanız mümkündür. Banyonuzu değiştirirken ilk olarak izlemeniz gereken adım duşa kabinlerdir. Eğer yeteri kadar alan var ise büyük küvet tercih edebilirsiniz. Duşa kabin ve küvetlerin kapaklı olması daha kullanışlı olmasını sağlayacaktır.

Banyo Tadilatı

Duşa kabinler döşenirken zeminlerde izolasyon işlemleri uygulanmalıdır. Eğer bu işlem gerçekleşmez ise banyo içerisine su akabilir. Ayrıca banyoda tercih edilecek seramiklerin tarzı da oldukça önemlidir. Seramikler ile duşa kabinlerin uyum içerisinde seçilmesi gereklidir. Bu nedenle bütün banyo malzemeleri tek bir firmadan seçilebilir ve kombin yapılmış malzemeler kullanılabilir.

Banyo Tadilatı

Banyo Tadilatı Maliyeti

Banyo tadilatı maliyeti seçilen malzemelerin kalitesine ve banyonun boyutlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fakat banyolarda yapılan tadilatın fiyatlandırmasında asıl etkili olan nokta malzemelerdir. Boyutların farklılığı, fiyat üzerinde büyük bir etki yaratmayacaktır. Banyo tadilatı yaparken dikkat edilmesi gereken her unsurun ele alınması gereklidir. Detaylı bir şekilde izolasyon sağlanmalı ve klozetten de su sızması önlenmelidir.

Banyo Tadilatı

Duşa kabin ile küvet arasında seçilen malzemeler de fiyatı etkileyecektir. Ancak ortalama bir tadilat fiyatı 8 bin TL ile 12 bin TL arasında olacaktır. Seramiklerde tercih edilen malzeme, musluklar ve klozet malzemesi gibi etkenler sonucunda net bir fiyat oluşturulabilir. Eğer banyonuz için net bir fiyat öğrenmek isterseniz, yetkili bir firma ile iletişime geçebilirsiniz.

Banyo Tadilatı

Size Özel Başlıklar

Tadilat Yöntemleri

Kişiler banyolarını tadilat ettirmek istediklerinde üç adet tadilat yöntemleri olduğunu görürler. Bu yöntemlerden ilki kalıcı olan tadilatlardır. Kalıcı olan tadilatlar, genel olarak ev sahipleri tarafından yaptırılır. Çalışan kişilere bu işlemler için saatlik 50 TL ücret ödenir.

Banyo Tadilatı

Kısmi banyo tadilatında ise banyonun yalnızca eskiyen bölümleri yenilenir. Kullanım süresini uzatmak adına, banyoda işlevini yitirmiş ve modası geçmiş malzemeler değiştirilir. Son olarak alan büyütme işlemlerinde ise banyo daha büyük bir hale getirilir. Bu işlem oldukça zahmetlidir ve yine ev sahipleri tarafından tercih edilir. Banyo için istenilen metrekare hesaplanır ve banyo büyütülür.

Galeri

Banyo Tadilatı Banyo Tadilatı Banyo Tadilatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu