Teras ve Balkon

Balkon Çiçekleri

Balkon çiçekleri bakıldığı zaman balkonunuz için hangi bitkileri seçeceğiniz ve onların sağlıklı gelişimleri açısından nelere dikkat edeceğinizi bilmelisiniz. Aynı zamanda balkon çiçeklerinin bulunduğunuz yerin iklim koşullarına uygun olduğuna bakmanız gerekmektedir. Bununla beraber balkon güneşlimi, gölge mi gibi durumlara da dikkat edilmesi gerekir.

Balkon Çiçekleri

Bitkiler her iklimde yetişmez ve bu noktada balkonunuzun metrekaresine dikkat etmeniz gerekmektedir ve küçük bir alanda hacimli bitkilerin tercih edilmemesi gerekir.  Az güneş alan balkonlarda genellikle yıldız çiçeği, begonya, sardunya, petunya, gibi çiçekler yetiştirilmektedir.

Balkon Çiçekleri

Güneşe Dayanıklı Balkon Çiçekleri

Güneşe dayanıklı çiçekler konusunda bitkileri yetiştirerek kendi mini bahçenizi evinize taşıyabilir ve isterseniz büyük isteseniz de mini saksı çiçekleri ile balkonunuza renk katabileceksiniz. Güneşe dayanıklı olan balkon çiçekleri sıcak iklim koşullarında yetiştirilmektedir ve bu çiçekler arasında Sardunya, Petunya, Gardenya, Begonya gibi çiçekler olabilmektedir.

Balkon Çiçekleri

Belirtilen çiçeklere bakıldığında rengarenk açan çiçekler olmaktadır ve bolca güneş isteyen çiçeklerden biri olmaktadır. Dayanıklı  çiçekleri arasında bulunan bu çiçeklerde aydınlık ve havadar alanda yetiştirilmektedir ve dört mevsim çiçek açabilen çiçeklerde olabilmektedir.

Balkon Çiçekleri

Size Özel Başlıklar

Soğuğa Dayanıklı Balkon Çiçekleri

Soğuğa dayanıklı çiçekler bakıldığı zaman örnek olarak Kalanşo bitkisi dona karşı hassas olan bu çiçekler havadar alanda hassas olmaktadır. Yine de bu tarz bitkileri balkonda yetiştirmek istediğiniz zaman aşırı soğuk veya sıcak havalarda ev içerisine almanız gerek. Bazı bitkiler soğuğa karşı dayanıklı olsa da karlı ve donlu zamanlarda bitkilerinizi ev içerisine almayı veya onları koruyacak bir naylon kalkan yapmalısınız. Yani hangi çiçek olursa olsun aşırı soğuklarda, yağmurda, kar gibi durumlardan korumanız gerekmektedir.

Balkon Çiçekleri

Kolay Yetişen Balkon Çiçekleri

Soğuk havalarda balkonlarda düzenlenen kışa dayanıklı çiçekler bakıldığında soğuk havalarda konulan çiçeklere bakıldığında bakımı ile beraber yeri dolmayacak bir hobi haline gelmektedir fakat kış aylarında çiçeklere daha fazla özen gösterilmesi gerekmektedir. Bunun dışında kolay yetişen balkon çiçekleri ile balkonlarınızı soğuğa dayanıklı çiçeklerle veya yaz aylarında yetiştirilecek çiçeklerle beraber evinizin dekorasyonuna katkı sağlayabileceksiniz. Bununla birlikte balkonlarınızı süsleyebilecek ve birbirinden renkli çiçekleri kullanabileceksiniz.

Galeri

Balkon Çiçekleri Balkon Çiçekleri Balkon Çiçekleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu