Bahçe

Bahçeli Ev Fikirleri

Bahçeli Ev Fikirleri / Dünyanın kalabalıklaşması ile birlikte insanlar daha çok apartman dairelerinde kalmaya başlamışlardır. Ancak imkanı olan kişiler arsa satın almayı ve kendilerine ait müstakil ev yaptırmayı tercih ederler. Bu yazımız içerisinde kendisine ait ev yaptırmak isteyen kişiler için bahçeli ev fikirleri hakkında bilgi vereceğiz. Bahçeli ev isteyen kişilere vereceğimiz bu fikirler ile birlikte yeni alternatifleri değerlendirmeye alabilirsiniz.

Bahçeli Ev Fikirleri

Bahçeli ev yaptırmak sanıldığı kadar zor ve yüksek maliyetli değildir. Bu nedenle kişiler kendilerine ait arsaların üstüne istedikleri bütçe ile ev yapabilirler. Ev yaptırmanın maliyeti oldukça geniş bir yelpazede yer alır. Kişiler kendilerine en uygun gelen bütçe ile bahçeli ev sahibi olabilirler.

Bahçeli Ev Fikirleri

Tek Katlı Evler

Bahçeli ev isteyen ancak büyük ev tercih etmeyen kişiler, kendilerine uygun müstakil ev yaptırabilirler. Tek katlı evler oldukça az maliyet ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Kişiler istedikleri kriterlere göre 1+1, 2+1, 3+1 ve daha farklı şekillerde ev yaptırabilirler. Bu oran tamamen arsanın boyutuna ve isteğe göre değişiklik gösterebilir.

Bahçeli Ev Fikirleri

Prefabrik Ev Modelleri

Az maliyetli ev tercih eden kişiler için ideal olan ev seçeneklerinden birisi de prefabrik evlerdir. Prefabrik ev modellerinin belirli bir kullanım süresi bulunur ve temeli klasik evler kadar derin değildir. Kolay bir şekilde inşa edildiği için ortalama bir hafta gibi bir sürede kolaylıkla teslim edilir. Belirli planlamaları bulunan evler içerisinden kişiler istediklerini tercih edebilirler. Prefabrik ev modellerinden herhangi birisini yaptırmak, temelden ev yaptırmanın yarısı maliyet ile tamamlanabilir.

Bahçeli Ev Fikirleri

Size Özel Başlıklar

Ahşabın Sadeliği

Ahşabın sadeliği ile şık evler elde etmek mümkündür. Ahşaptan yapılan evler genellikle soğuk ya da sıcak hava için dayanıklı değildir. Bu nedenle fazla tercih edilmez. Ancak yazlık olarak yapılan evlerde ahşap tercih edilebilir. Ahşap kullanmanın en önemli dezavantajı ise kolay zarar görebilmesidir. Herhangi bir yangın, ahşap evlerde kolaylıkla yayılabilir.

Bahçeli Ev Fikirleri

Ahşap evler yeşilliklerin içinde doğal ve sade bir duruş sergileyecektir. Doğa ile bir bütün halde kalmak isteyen kişiler için dinlendirici bir seçim olacaktır. Ahşap evlerin yapımı da diğer evlere göre zahmetsizdir.

Galeri

Bahçeli Ev Fikirleri Bahçeli Ev Fikirleri Bahçeli Ev Fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu