Bahçe

Bahçe Duvarı Modelleri

Bahçe duvarı modelleri nelerdir, bahçe duvarı nasıl yapılır? Bahçeli evlerin güvenli şekilde sarılması ve genellikle çevreden gelen birçok çöpün bahçeye toplanmaması için bahçe duvarı tercih edilmektedir. Belli bir maliyetle birçok farklı bahçe duvarı modelleri örülebilmektedir. Genellikle bahçe duvarları nasıl bir duvar yapısı tercih ettiğinize bağlı olarak değişim göstermektedir. Yapılarına ve modellerine göre bahçe duvarları şunlardır;

Bahçe Duvarı Modelleri

  • Taş bahçe duvarları
  • Demir bahçe duvarları
  • Beton bahçe duvarları
  • Ahşap bahçe duvarları
  • Tuğla bahçe duvarları

Bahçe Duvarı Modelleri

Malzemelerine göre bahçe duvarları bu şekilde sıralanabilir. Elbette yapı malzemeleri kadar bahçe duvarlarında bazı desenlerde bulunmaktadır. Çizgili bahçe duvarları, sade bahçe duvarları ve çeşitli renklerde olabilmektedir. Birçok kişi bahçe peyzajına uygun renkler ve desenlerde tasarımlar seçmektedir. Dayanıklılık bakımından bahçe duvarı modelleri tercih edenler genellikle demir ve beton bahçe duvarları kullanmaktadır. Tasarım bakımından hoş bir görüntü içinse ahşap ve tuğla bahçe duvarları kullanılabilmektedir.

Bahçe Duvarı Modelleri

Modern Bahçe Duvarları

Modern bahçe duvarları şık tasarımlarıyla, farklı desen ve renklerle birçok villada ve bahçeli evde tercih edilmektedir. Yapı bakımından genellikle 0,5 metre ve 2 metreye kadar bahçe duvarları örülmektedir. Bu bahçe duvarları genellikle siteli olan evlerde ahşap çitler olarak uzun bir şekilde dizilerek hazırlanmaktadır. Modern bahçe duvarları genellikle farklı renklerde ve yapı bakımından şekil verilerek hazırlanabilmektedir. Özellikle de bahçede yeşil bitkilere renk verildiğinde tuğla desenli ya da farklı çizgilerden oluşan bahçe duvarı modelleri tercih edilmektedir.

Bahçe Duvarı Modelleri

Hazır Bahçe Duvar Panelleri

Hazır bahçe duvar panelleri son dönemde uzun süreli kurulum gerektiren duvarlara nazaran çok daha fazla tercih edilmektedir. Beton ve tuğla bahçe duvarları kurulumu için birçok malzemeyi gerektirir. Bu sebeple bazı kullanıcılar ahşap bahçe duvarları kullanmaktadır.

Size Özel Başlıklar

Bahçe Duvarı Modelleri

Ancak gerçekten sağlam, kolay kurulan ve uzun süreli kullanım imkanı sağlayan hazır bahçe duvar panelleri belli bir ücret farkıyla kolayca çeşitli bahçelerde kurulabilmektedir. Bahçe duvar fiyatları her malzeme için fiyat değişim göstermektedir. Hazır bahçe duvarı panelleri genellikle sac yapısında olup yüksek maliyetlidir. Bu sebeple en uygun fiyatlı bahçe duvarları taş ve ahşap olanlardır.

Galeri

Bahçe Duvarı Modelleri Bahçe Duvarı Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu