Ev Aksesuarları

Ayna Nasıl Yapıştırılır?

Dekorasyonun olmazsa olmazı ayna için doğru yapıştırıcı kullanmak gerekir. Aynalar camlardan üretilmektedir camlarda çok kırılgan hassas bir yapıya sahiptir. Aynaya yapıştırmak için aynaya ve yüzeye zarar vermemek gerekir.
Aynanın yapıştırılacağı alanda önemlidir. Ayna Nasıl Yapıştırılır belli yüzeylere farklı yapıştırıcılar ile yapıştırılabilir dekorasyon olarak kullanılan aynayı yapıştırmak için çift taraflı bant gerekebilir ama her durumda çift taraflı bant kullanmak doğru olmaz. Pürüzsüz bir dolaba ayna yapıştırılacak ise çift taraflı bant yeterli olabilir ama pürüzlü bir yüzey yapıştırılacak olan ayna için kuvvetli yapıştırıcıların olması gerekir bu bant aynanın arka kısmındaki yüzeye zarar vermemesi gerekir.

Büyük ve ağır aynalar nasıl yapıştırılır?

 

​​Büyük aynalar için silikon kullanmak daha iyi bir yöntem olabilir. Ayna silikonlar denen silikonlar büyük aynalar için ve pürüzlü yüzeyler için yapıştırmayı kolay hale  getirecektir. Ayna silikonu aynanın arkasına  boydan boya çizgi şeklinde sürdükten sonra sürülmeyen yerlere köpük silikon uygulanabilir bu aynanın daha sağlam olmasını sağlamaktadır.

Çok ağır aynaları monte etmek için kuruması beklenmeli, kuruyan ayna montaj için hazırdır. Duvar eğer sağlam değilse ve boyası iyi Bir malzeme değilse boya kalkacak ve duvara zarar verecektir bunun önüne geçilmesi için duvarın sağlamlığına göre ayna seçmek daha iyi olacaktır.

Sıvı yapıştırıcılar ile ayna yapıştırmak doğru değildir hem yüzeyde hem de aynada kalıntı bırakabileceği gibi zarar da verebilir. Sıvı yapıştırıcıları tahta fayans duvar gibi bölgelerde kullanmak zararlıdır. Ayna asma aparatı da bir diğer yöntemdir ayna asma aparatı aynanın arkasına monte edilerek duvara bir çivi yardımı ile sabitlenebilir.

 

ayna modelleri ve fiyatları

 

Size Özel Başlıklar

Dolap kapağına ayna nasıl sabitlenir?

 

Özellikle dekorasyon amaçlı yapılan aynalar için çift taraflı bantlar kullanılabilir ama ayna ağır ebatta ise bunun için çift taraflı bant yeterli olmayacaktır yine ayna  silikon ile yapıştırmak yüzde için ve ayna için daha iyidir

 

ayna modelleri ankara

 

Fayansa ayna nasıl yapıştırılır?

 

Fayans içinde silikon ile yapıştırmak mümkündür banyo gibi suyun olduğu yerde kullanılan ayna ya su değmemelidir su buharı bile değmesi aynanın su buharından zarar görmesine neden olur ayna silikonu sürdükten  48 saat sonra kullanıma hazır olacaktır. Ayna yapıştırıldıktan sonra beklemek çok önemlidir bölgenin kuruması için daha sağlam olması için atlanmaması gereken aşamadır. Bunun için 48 saat yeterli olacaktır. 48 saat sonra aynen ya dikkatlice tutarak yapışkanı tam yapışıp yakışmadığını görebiliriz yapışan aynanın önündeki koruyucu bandı çıkartabiliriz koruyucu bandı olmayan aynalarda ise yapıştırmadan önce önüne koruyucu bir bant koyabiliriz bu şekilde aynanın işlem sırasında zarar görmemesini sağlayabiliriz.

 

ayna modelleri duvar

 

Yapıştırılacak  yüzey kir yağ kalıntı gibi maddeler bulundurmalıdır. Yeterli düzeyde kuru olmalı buhar bulundurulmamalıdır. Ağır aynalar yüksek duvar ve dolaplara yapıştırılmamalıdır. Yapışkanın zamanı geçtikten sonra ağır aynalar tehlike oluşturabilir. Tehlikenin oluşmaması için yüksek yerler tercih edilmemelidir.

 

ayna modelleri boydan

 

Ayna Dekorasyon Fikirleri

 

ayna modelleri banyo

ayna modelleri salon

ahşap ayna modelleri

gri ayna modelleri

yatak odası aynası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu