Mutfak

Akrilik Mutfak Dolabı Tasarımı

Akrilik mutfak dolabı tasarımı son zamanlarda en çok tercih edilen dolaplar arasındadır. Bu malzeme diğerlerine göre daha sert ve ağır bir yapıya sahiptir. Dayanıklıdır ve uzun yıllar boyunca kullanıma imkan verir. Ancak maliyeti diğer malzemelere göre daha fazladır. Piyasada yer alan desen ve renk alternatifleri ile birlikte her tarza uygun olarak kullanılabilir.

Mutfağın dekorasyonunda pencereleri, tezgahı, dolapları ve kapısı gibi birçok detay önemli bir yere sahiptir. Mutfak dolapları basit bir parça olarak düşünülmemelidir. Dolapların tasarımı evin dekorasyonu üzerinde de oldukça etkili olacaktır. Eşyaların depolandığı mutfak dolapları için birçok farklı hususa dikkat edilmelidir. Kolay temizlenmeli ve herhangi bir leke tutmamalıdır. İşlevsellik de bu dolaplarda ön planda olmalıdır.

Akrilik Mutfak Dolabı Tasarımı

 

Akrilik Mutfak Dolabı Kullanımı

Akrilik mutfak dolabı kullanımı diğer malzemelere göre daha kolaydır. Çizilmelere karşı dirençlidir ve su geçirmez bir özelliğe sahiptir. Fakat bu malzemenin kendi içerisinde birçok farklı kalitesi bulunmaktadır. Kaliteli bir malzeme ile yapılan akrilik dolaplar uzun yıllar boyunca kullanıma imkan vermektedir.

Akrilik Mutfak Dolabı Tasarımı

Görünümü kusursuz ve parlaktır. Bu nedenle her zaman şık ve modern bir duruşa sahiptir. Parlak kapaklar genellikle leke tutma sorunu yaşarlar. Ancak akrilik malzemede bu sorun ile karşılaşılmaz. Leke tutmaz ve dokunmalar sonucunda parmak izi yapmaz. Güneş ışınları birçok farklı malzemenin rengini soldurur ve canlılığını kaybettirir. Bu mutfak dolapları yıllarca güneş ışınlarına karşı dayanıklılık gösterir. Her zaman parlaklığını korur ve yıllar boyunca bu parlaklığı kaybetmez.

Akrilik Mutfak Dolabı Tasarımı

Size Özel Başlıklar

Akrilik Malzemenin Ömrü

Akrilik malzemenin ömrü uzun olması sebebi ile piyasada en çok tercih edilen alternatiftir. Üstünde oldukça kaliteli bir jelatin yüzey mevcuttur ve bu kaplama ile birlikte akrilik yüzey korunmuş olur. Her zaman parlak olmasını sağlayan ise bu jelatin yüzeydir.

Akrilik Mutfak Dolabı Tasarımı

Bu malzemenin altında yer alan MDF malzeme ile birlikte suya karşı dayanıklı hale gelir. Kaliteli bir kaplama ile tasarlandığı için ortalama 20 yıl kullanım ömrü bulunur. Kullanıma bağlı olarak bu süre uzayabilir ya da kısalabilir. Dikkatli bir kullanım ile ömür boyu kullanabilirsiniz.

Galeri

Akrilik Mutfak Dolabı Tasarımı Akrilik Mutfak Dolabı Tasarımı Akrilik Mutfak Dolabı Tasarımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu