Ev Dekorasyonu

2022’in Dekorasyon Renkleri

2022’in dekorasyon renkleri oldukça farklı olup artık eski renkler yerine daha çok cıvıl cıvıl renklerin tercih edildiğini söyleyebiliriz. Ancak bunun yanında krem rengi ve beyaz gibi açık renklerden vazgeçilmemiş, bunları da katarak uygun bir kombinasyon sağlanmıştır. Tavan tasarımlarından fayanslara varıncaya kadar renk uyumuna özen gösterilmiş ve popüler tasarımlar ortaya çıkmıştır. Özellikle açık leylak rengi ve açık mor, yeşilin tonları, krem ve kiremit renkleri en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Bu renklerin ahşap desenle birleşimi de oldukça güzel durduğu için, yanlarına ahşap mobilyalar ve bambu eşyalar koyulmaktadır.

2021’in Dekorasyon Renkleri

  • Pudra renklerin ağırlıklı olduğu yeni dekorasyon renklerinde, oldukça tatlı ama şık bir kombin yakalanmaya çalışılmıştır. Pudra ve kum renginin birleşimi oldukça şık durmakla beraber, ortama farklı bir hava katmaktadır. Açık pembe ile mor renginin birleşiminden de birçok farklı dekorasyon modeli oluşturulmaktadır. Bu renklerin birbiriyle uyumu göze oldukça hoş gelmekte ve odayı daha şık bir havaya sokar.
  • Siyah beyaz bu sene de vazgeçilmez ikili olmakla beraber, odayı hem spor hem de şık bir görüntüye kavuşturur. Siyah beyaz ve özellikle zebra desenli mobilyalar, daha zarif ve dikkat çekici bir görüntü oluşturmaktadır.
  • Sadece beyaz rengin ağırlıkta olduğu dekorasyon türleri de en çok tercih edilenlerden biri olup, yıllardır vazgeçilmezler arasına girmiştir. Bu dekorasyon modellerinin en çok tercih edilenlerinden biri olan beyaz kombin, oldukça hoş ve zarif durmaktadır.

2021’in Dekorasyon Renkleri

Mobilyalarda Renk Uyumuna Özen Gösterin

Dekorasyon renkleri her mobilyada farklı durduğu için aslında önemli olan mobilyalarınızın rengini doğru seçmektir. Mobilyalarınız doğru renkte olmadığı takdirde ortaya karmaşık bir görüntü çıkar ve odanız güzel gözükmez. Mobilyalarda renk uyumun sağlamaya çalışırsanız ortam hem bir bütün halde hem de şık şekilde görünür. Bunu yapmak için de ufak desenleri ve göz alıcı renkleri az tutmanız gerekmektedir. Sade renkler üzerine serpiştirilen ufak desenler ve göz alıcı renkler hem daha hoş bir görüntü elde etmenize hem de farklı bir tarz oluşturmanıza neden olur. Renkler konusunda emin olamıyorsanız bir iç mimardan destek almanızı öneririz.

Galeri

2021’in Dekorasyon Renkleri 2021’in Dekorasyon Renkleri 2021’in Dekorasyon Renkleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu