Ev Dekorasyonu

2022 Dekor Fikirleri

2022 dekor fikirleri yine herkesin zevkine ve tercihine uygun şekilde ortaya çıkmıştır.  Yeni trendleri takip eden bu dekor fikirleri, eski gelenekler takip edilir ancak onlara tam olarak uyulmaz. Daha çok konfor ve işlevsel alanlara yoğunlaşılan bir trend ortaya çıkmaktadır. Daha yumuşak kıvrımlar ile daha rahat ve aşırı doldurulmuş koltukların bulunduğu bir dekorasyon alanı ortaya çıkarılmaktadır. Hasır ve bambu eşyaların yanında ahşap dokulara da çok sık yer verilmiştir. Özellikle açık tonların tercih edildiği bu dekorasyon fikirlerinde, özgün tarzlar dikkat çekici olmuştur. Eski modellerden kopulmaması da 2021 dekorasyonunun en önemli özelliklerinden biri olarak kabul edilir.

2021 Dekor Fikirleri

  • Gri ve sarı tonlar bu yılın en çok tercih edilenleri arasında yer almaktadır. Bu renkler hem sonbaharı çağrıştırmakta hem de ortamı daha loş bir havaya sokmaktadır. Bu renklerin bir arada oluşu hem daha şık bir görüntüye hem de daha ferah bir hava olmasına neden olmaktadır.
  • Yuvarlak şekiller de 2021’de en çok tercih edilen şekillerden biri olmakla beraberi konfor ve işlevin estetik görüntüyle birleşmesine yardımcı olmaktadır. Bu şekiller hem daha modern durmakta hem de ortamda farklı bir hava oluşmasına neden olmaktadır. Klasik kare ya da dikdörtgen şekillerin yanı sıra yuvarlak şekiller artık daha sık tercih edilmektedir.
  • Sandalyelerin modelleri artık çok farklı biçimde tasarlanmakta ve dekorasyon oyunları en çok bu alanlarda uygulanmaktadır. Sandalyeler oldukça sıra dışı seçilmekte ve oldukça farklı görüntüye kavuşturulmaktadır. Bu sandalyeler genellikle bambu bir masayla birleştirilir ve ortaya farklı bir yemek masası kombinasyonu ortaya çıkar.

2021 Dekor Fikirleri

Rahatlığı Elden Bırakmayın

Mobilyalarınızı seçerken rahatlığı elden bırakmamanız ve dekor fikirleri alırken rahatlık ile şıklığı bir arada tutmanız çok önemlidir. Eğer sadece göze hitap ettiği için mobilya alırsanız bunları hem uzun süre kullanamazsınız hem de rahat olamazsınız. Bu yüzden eşyalarınızın görüntüsü kadar onların rahatlığı, ne kadar süre kullanılabilecek kalitede olması çok önemlidir. Eşyalarınızın kaliteli malzemelerden yapılmasına da özen göstermeniz gerekir çünkü kalitesiz malzemeli eşyalar uzun süre kullanılamaz. Böylece eşyaya verdiğiniz kısa zamanda boşa gidebilir.

Galeri

2021 Dekor Fikirleri 2021 Dekor Fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu