Diğer

1+1 Ev Tasarımı

1+1 ev tasarımı yaparken olduğundan daha farklı yöntemler kullanılır ve başka öncelikler yer alır. Az metrekarelere sahip olan bu evde küçük ev dekorasyonlarında ele alınan maddeler, evlerde de öncelik olmalıdır. Bu evlerde genelde mutfak ile salon birleşiktir ve tek kapı ile birbirlerine açılırlar. Bu nedenle bölünmüş bir ev görünüme sahip olmamak için özen gösterilir.

1+1 Ev Tasarımı

1+1 evler dekore edilirken odaların birbirleri ile tamamen bütün bir halde dekore edilmesi gereklidir. Bütün odaların hepsi tek ev gibi düşünülmeli ve parçalar birbiri ile bağımlı olmalıdır. Bu evlerin dekorasyonu diğer evlere göre daha ekonomiktir. Bu nedenle pratik şekilde oldukça şık evler elde edilebilir.

1+1 Ev Tasarımı

Tasarım Öncesi Çizim Yapın

Tasarım öncesi çizim yapın ve evi nasıl dekore edeceğiniz hakkında bir fikir sahibi olun. Evin kuşbakışı bir krokisini çizebilir ve hangi mobilyayı nereye koyacağınızı tasarlayabilirsiniz. İsterseniz çizim programlarından da faydalanabilir ve eşyaları nasıl konumlandıracağınız konusunda önceden karar verebilirsiniz. Çizimler sayesinde herhangi bir karışıklık olmasını önleyebilirsiniz. Bu sayede eşyalar konulurken daha pratik bir düzen sağlamış olursunuz.

Akrilik Mutfak Dolabı Tasarımı başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

1+1 Ev Tasarımı

Tavandan Faydalanın

Evin yalnızca zeminini değil, tavanını da kullanın. Örnek olarak yatağınızı daha yukarı bir alana koyabilir ve alt bölümü dolap olarak kullanabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise yatağın üst tarafında dolap kullanabilirsiniz. Ancak yatağı daha üst alanda kullanmak odanızda daha boş alan oluşmasına yardımcı olacaktır.

Size Özel Başlıklar

1+1 Ev Tasarımı

Ayna Kullanın

Eviniz küçük olduğu için genişlik katacak detaylara önem vermeniz gereklidir. Bu nedenle yatak odanızda ve salonda olabildiğince ayna kullanın. Geniş ve büyük aynalar ile birlikte odanın olduğundan geniş durmasına yardımcı olabilirsiniz.

1+1 Ev Tasarımı

Kullanışlı Mobilyalar Tercih Edin

Eviniz küçük olduğu için büyük mobilyalar kullanmak daha fazla alan kaplamasına neden olacaktır. Evdeki yaşam alanını küçültmemek için bir mobilyayı birden fazla amaçla kullanın. Hareketli televizyon sehpası kullanabilir ve aynı zamanda orta sehpa olmasını sağlayabilirsiniz. Yine aynı amaca uygun olarak orta sehpanın çalışma masasına döndüğü mobilyaları da kullanabilirsiniz. Bu sayede birkaç mobilya yerine bir tane kullanabilir ve evdeki yaşam alanlarınızı arttırabilirsiniz.

Galeri

1+1 Ev Tasarımı 1+1 Ev Tasarımı 1+1 Ev Tasarımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu